Prý toho dělám moc a vypadá to podezřele

Co k tomu říct..

1/ Ono už je mi dost let a mám víc jak 20 let praxe.

2/ Když už něco dělám, tak to dělám pořádně. Profesionalita je pro mě důležitá, nespokojím se se „standardem“, chci věcem hodně rozumět, abych je mohla kvalitně předávat dál.

3/ Studuju neustále. Několik hodin týdně. Baví mě to, naplňuje mě to.

4/ Hodně pracuju. Odjakživa. Práce mě baví. Z valné většiny můžu říct, že je mi práce koníčkem.

5/ Mám hodně témat, vím o tom, ale to se postupně nabalilo v průběhu života.

6/ Většinu svého profesního života jsem prožila ve firmách. Ve vedoucích pozicích. Proto teď můžu radit druhým. Proto se postupně vyvinulo, že jsem mentorka – jak v leadershipu, tak v podnikání. Roky jsem byla HR ředitelka, po mateřské jsem vedla reklamní týmy, kampaně pro velké klienty. Vedla jsem i malou firmu.

A k tomu mám terapeutický výcvik. Můžu klientům nabídnou pohled i za jejich bloky a limity.

7/ Jsem introvert. S nadsázkou říkám, že největší introvert ze všech 😎 Protože jsem dřív byla velmi plachý introvert a měla problém říct něco nahlas. Kdyby mi před lety někdo řekl, že půjdu do živého vysílání do televize, ťukala bych si na čelo. Jde to. Pracovala jsem na sobě.

Píšu o introvertním světě do médií, hodně jsem si k tomu nastudovala, vypozorovala při práci s klienty, zjistila, co opravdu funguje… A teď to předávám dál. Ráda bych svojí prací ukázala, že introvertní nastavení není méně hodnotné – jak se občas některým lidem zdá.

Aktuální píšu o introvertním nastavení knížku. Vyjde příští rok.

8/ Osobní vize – osobní vize mi pomohla v průběhu mého osobního růstu, kdy jsem se nejdřív postupně v terapiích zbavovala traumat, která jsem měla z událostí v naší rodině a pak díky osobní vizi zjistila, že můžu svůj život utvářet k obrazu svému. Bylo to pro mě převratné. Z pozice oběti, ve které jsem bohužel vyrostla, do člověka, který směřuje svůj život podle sebe. Pak jsem o této zkušenosti napsala knížku Užijte si život, kterou vydalo v roce 2017 nakladatelství GRADA.

Je to moje srdové téma, ráda provázím klienty osobní transformací – aby si ujasnili, jak v životě pokračovat dál, co dělat, aby se jejich život odvíjel podle jejich představ.

9/ Chronický únavový syndrom – tahle spolupráce s nadací Neúnavní vznikla díky doporučení mé známé. Teď už pro ně pár let vedu terapeutické skupiny, pracuju s klienty i individuálně.

Pracuji nejen s pacienty, kteří jsou kvůli nemoci ve vážném stavu, ale i s klienty, kteří jsou prostě hodně vyčerpaní z práce a potřebují svůj život uchopit jinak – dostat se do rovnováhy a nastavit život tak, aby se už nevyčerpávali a jejich pracovní nasazení bylo udržitelné.

Takže tak. Baví me to všechno.

jana@neuwerthova.cz
Jana Neuwerthová Šmýdová