Lázně pro duši na Madeiře

Lázně pro duši – když se zastavíte a procítíte tohle slovní spojení – lázně pro duši – ucítíte opečování sebe sama v té nejhlubší formě. 

Ucítíte zotavení pro životem pošramocenou duši. Ucítíte, jak vás to hladí uvnitř a vrací zpátky do spokojenosti a klidu. 

Lázně jsou relax, léčba, zotavení. 

Duše je vaše čisté já. Duše jste vy takoví, jací jste. Vaše duše se chce projevit ve své pravé podobě. Ukázat, co ve vás je.

Madeira je ostrov věčného jara. Výjimečné místo, kde je příroda, jakou jinde nenajdete. Příjemné klima, ve kterém vám bude dobře. 

Pobyt Lázně pro duši na Madeiře je úžasná cesta, ve které se spojuje poznání těch nejlepších míst na Madeiře, dechberoucí scenérie, k tomu životní zážitkyspirituální program, který vás laskavou cestou provede znovunalezením toho, co vaše duše potřebuje. Co vy potřebujete. 

I po fyzické stránce vás čeká opečování a odpočinek, který si zasloužíte. 

Jsou Lázně pro duši na Madeiře pro vás? 

Vzhledem k tomu, že jsem terapeutka a pracuji s lidmi na zpracování nejrůznějších problémů a životních změn a vzhledem k tomu, že pracuji také s hodně vyčerpanými lidmi, kteří jsou na hraně vyhoření, bylo zorganizování pobytu na Madeiře, kde je stálé klima a věčně zeleno, jasnou volbou. 

Neznamená to ale, že by pobyt byl pouze pro vyčerpané a ty, kteří mají za sebou náročné životní období. To bychom za ten týden bohužel stejně nestihli vyřešit. 

Pobyt Lázně pro duši vás provede napojením se zpátky na sebe, na vaše potřeby a co v dalším životním období skutečně potřebujete. 

Provede vás od “život je náročný, jsem z toho unavená/ý” k tomu, že “život je v pořádku, tak jak je” a pomůže vám se zorientovat v tom, co pro sebe potřebujete udělat, abyste další životní období zvládali ve větší pohodě a klidu. 

Pojede nás malá skupina 10 – 12 lidí, takže se nemusíte obávat nějaké masové záležitosti. I s ohledem na program Lázně pro duši je takto malá skupina akorát. 

Péče o duši

Co vás rozhodně čeká, je úleva od prožitých problémů, obnova psychických sil. To se hodí každému člověku, který žije v současné době, která člověka sama o sobě přirozeně vyčerpává. Každý z nás potřebuje zvládat práci, rodinu, svět a jeho problémy… – a hledá rovnováhu, kolik času čemu věnovat, komu se věnovat a jak.

Rovnováha – a jak jí najít a nastavit – je jedno z hlavních témat, kterým se budeme věnovat.

Dozvíte se, jak posilovat své duševní zdraví, psychickou odolnosti, podporovat stabilitu. 

Dalším bodem spirituálního programu je napojení na vaší duši, intuici, vnitřní hlas – vyberte si podle svého. Protože v uspěchaném životě, který my v naší lokalitě žijeme, bývají vnitřní zprávy, ukryté (nebo nevyslyšené) pod starostmi a spěchem. A naše vytrénovaná mysl chce raděi slyšet pádné argumenty a ověřené postupy – než poslouchat svůj vnitřní hlas. Přitom váš vnitřní hlas ví nejlépe, co je pro vás dobré. Budeme se tedy věnovat tomu, co máte v podvědomí skryté a jak reálně začít směřovat k vaší větší spokojenosti. 

Program péče o duševní zdraví zabere 1 – 2 hodiny denně. Ale neznamená to, že budeme 2 hodiny někde zavření v místnosti a meditovat. 

Některé praxe a zamyšlení se budou dít na cestách, některé otázky budou položené a dáme jim postor, až se vyjeví v průběhu dne…

Některé praxe zaberou pár minut a necháme je v průběhu dne působit.  

Prostě program bude uzpůsobený tomu, že budeme na Madeiře a chceme se hlavně podívat po jejích krásách a také odpočívat a relaxovat a nedělat nic. 

Nebude nijak zahlcující, vše se bude dít nenásilně a s laskavostí k sobě samým. 

Bude také prostor pro individuální konzultace, pokud budete mít zájem. 

Péče o tělo

Ve spolupráci s cestovní agenturou jsme si ujasnili, že pokud máme pobyt dělat, bude to pobyt na úrovni. 

Takže nás čekají 2 ověřené hotely přímo u oceánu (na jihu v hlavním městě Funchal a na severu v Porto Moniz), oba mají vnitřní a vnější bazén, saunu, možnost doobjednat další pečující služby a velice dobré jídlo (v ceně máme snídani, další jídlo dle vašeho výběru).

Pro přesuny na výlety máme objednaný mikrobus. Z letiště a na letiště nás také odveze mikrobus. 

Prostě služby na úrovni a zajištěné pohodlí pro váš relax.

Poznávání Madeiry

Jela jsem předem osobně prověřit hotely a místa, která nás čekají, seznámit se s průvodkyní Lenkou, které nás bude provázet na výletech. 

Madeira mě nadchla, je tam úžasná příroda, kterou jsem nikde jinde neviděla. Příjemné klima – ani teplo, ani zima, vlhký vzduch, který se dobře dýchá. Ideálně bych tam chtěla v důchodu bydlet 🙂 

Na co se můžete těšit? 

Výlet za delfíny – na to se obzvlášť těším. Povznášející zážitek. Může se stát, že místo delfínů uvidíme velryby 🙂

Výlet do hor a výlet na mys – nádherné hory, které stojí za to vidět, i když třeba zrovna nebude dobré počasí – to jsem totiž zažila, během mé návštěvy bylo mlhavo a zrovna pršelo a přesto jsem žasla nad tou krásou. 

4 dny strávíme v hlavním městě Funchal, kde se můžeme společně domluvit na dalších aktivitách – podívat se do místní tržnice, botanické zahrady, obhlédnout přístav, parky atd. 

Nebo můžete všechny tyto aktivity absolvovat individuálně, po vlastní ose – jak vám bude příjemné. 

Pobyt ve Funchalu bude víc akční a dá se tam dělat hodně aktivit. 

Případně si můžete půjčit auto a objet lokality, které byste rádi viděli. Ostrov je malý a dá se poměrně rychle dostat do jiných částí, než budeme ubytovaní. 

Cestování autem je ovšem pro zkušené, prudké kopce jsou skutečnou výzvou. Na druhou stranu jezdí na Madeiře málo aut a řidiči jsou ohleduplní a zvyklí se přizpůsobovat jiným. 

3 dny budeme na severu v Porto Moniz. Zde bude převážně relaxační a odpočinkový program. Ideální pro procházky, koupání v přírodních jezírkách, posezení u oceánu s knížkou a skutečný odpočinek. 

Jedná se o výjimečný pobyt pro malou skupinu lidí.

Neodkládejte přihlašování na později, protože letenky a hotely se zdražují a může dojít k jejich úplnému vyprodání (to je realita, obsazenost hotelů průběžně monitorujeme).

Napište mi, ráda se s vámi spojím a proberu vaše otázky.

Budeme se na vás těšit

Jana + Lucka + Lenka

Lázně pro duši na Madeiře

jana@neuwerthova.cz
Jana Neuwerthová Šmýdová